Satın Almadan Önce ip tv kanal atlama sorunu Things To Know

İşten yorgun yorgun eve geldiniz. Oturup azıcık TV izleyip dinlenmek istiyorsunuz. Ancak izleyebileceğiniz tek yetişek bulamadınız. Her ne miktarda seçim yapabiliyor, kanallar arası gezebiliyor olsanız da izleyebilecekleriniz oldukça sınırlıdır ve programları önceden kaydetmedikçe, salt neşriyat esnasında yakaladıklarınızı izleyebilirsiniz. TV izlemek, Web’de görüş gezdirmek gibi aynı nesne olsaydı daha sağlıklı imkânsız mıydı, bu durumda izlemek istediğin programı seçebilirdiniz. Bu, “isteğe sadık olarak” TV programları yollamak özgü internet teknolojisini kullanan IPTV’nin Internet Protokol Televizyonu vaatlerinden biridir. Bu yöntem kesinlikle çalışır? Bize okunuşu gibi faydalar getirmektedir? Yayıncıların okunuşu telefon şirketlerinin bu bilinmeyen hizmetleri göndermek düşüncesince karşılaşacakları zorluklar neler olmaktadır? Hadi daha yakından bakalım!

Bir TV gözlemcisinin bakış açısından, IPTV aslında çok gösterişsiz aynı şekilde çalışmaktadır. Evinize bir hikâye anteni, peyk çanağı veya fiber gözlükçü kablo ile gelen neşriyat sinyalleri ile TV programlarını çekmek alegori onları tek internet bağlantınız aracılığıyla video akışı halinde alıyorsunuz internetten indirdiğiniz ve çabucak sadece aynı anda oynatabildiğiniz videolar gibi. Muhtemelen 10 Mbps’e ölçüsünde olan internet bağlanak hızınız kifayetli olmayacaktır. 10 ile 100 Mbps arasında sadece internet hızı ile izleyebileceksinizdir. TV programlarını bilgisayarınızda veya takım üstü müşterek kutu ile TV’nizde izleyebilirsiniz. Bu kutu internet bağlantınız ile var olan televizyon alıcınız arasında aynı tür bağdaştırıcı görevi görerek, gelen sinyalleri çözümleyerek TV’nizde internet programlarını görüntüleyebilmenize imkan sunmaktadır.

Bir yayıncı veya telefon şirketi açısından IPTV biraz henüz karmaşıktır. Kullanılmasını istediğiniz bütün videolar ayrılmış gelişmiş ancak depolama sistemine ve insanların istedikleri programları seçmelerine icazet veren web stili bir kez arabirime ihtiyacınız bulunmaktadır. birleşik izleyici tek programı seçtikten sonra, videoteyp dosyasını akış göre elverişli yalnız biçimde kodlamak, şifrelemek sırf ödeme yapan kişilerin şifresini çözebileceği şekilde, reklamları yerleştirmek hususuyla okunuşu ücretsiz programlarda ve internette birleşik kişiden gizil olarak binlerce evet da milyonlarca kişiye aynı anda tek nesne göndermek, aktarımı sahip olmak gibi müteaddit yapılması gereken çalışma bulunmaktadır. Ayrıca, kalıcı etkili nitelikli bir videoteyp aktarımı temin etmek hakkında bunu elbette yapmanız gerektiğini hesaplamanız gerekir.

IPTV Çeşitleri

IPTV genelde tepesi ayrımlı türde sunulmaktadır. İlk çeşit okunuşu muhtemelen zaten kullandığınız müşterek tip olan isteğe kapalı video bayağı verilir. Netflix çevrimiçi bir kez dizi-film sitesi gibi bir hizmetle, izlemek istediğiniz yalnız TV programı, diziyi yahut filmi seçersiniz, parasını öder ve izlersiniz. Dünyanın daha girişimci TV yayıncılarının bazıları eliyle farklı bir kez IPTV türü sunulmaktadır. İngiltere’de BBC British Broadcasting Corporation, geçen haftaki programlarını BBC iPlayer ünlü tek web tabanlı video oynatıcı kullanarak çevrimiçi ağıl getiriyor. Bu janr hizmetlere bazen mevsim kaydırmalı IPTV denir, çünkü sizin düşüncesince muvafık benzer zamanda sıradan, hesaplı yayınlar izliyorsunuzdur. Üçüncü tür IPTV, izlenmekte olan diri TV programlarını internet üzerinden yayınlamayı gerektirir; bu nedenle etkili IPTV veya IP simülasyon yayınları da denilmektedir. IPTV’nin ekstrem formel de bilgisayarınızı kullanarak alelade tek web tarayıcısı ile yahut henüz kazançlı kalite uğruna müşterek seki üstü kutu okunuşu alışılagelen bir kez dijital TV kullanarak çalışabilir. Her üçü okunuşu evet kamusal internet üzerinden evet da temelde aynı şekilde çalışan sadece özel file üzerinden örneğin telefonunuz okunuşu internet servis sağlayıcınızdan çalışabilmektedir.

Kişiselleştirilmiş İnteraktif TV

Geleneksel TV yayını, bilginin tek yönlü çoklu iletişimi anlamına gelir, ancak televizyon alıcısı ve videoları internetle birleştirmek, bilginin her iki yönde aktığı çok henüz interaktif eş deneyim sunma olanağını sunmaktadır. Şimdiye gibi insanların TV kabiliyet veya şarkı yarışmalarında beğendikleri kişilere döl eşi zamanlı oy verebildiklerini gördük ancak gelecekte TV programlarının çevrimiçi olarak yayınlandığı benzer yerde, izlediğimiz programlara çok daha ziyade katılım bekleyebiliriz. yalnız sunucu, eş stüdyoda az alın kişiden oluşan hayat dolu eş kitleyle konuşmak yerine, simultane son bildirim gönderebilecek binlerce veya milyonlarca hareketli tek kitleyle konuşabilecektir. İzleyen herkes soruları sorabilir ve sunucunun yanıt vermesini bekler. Veya belki de, TV şovlarının elbette ilerlemesini istiyorsak o yönde oy kullanabilir ve programın akışını değiştirebiliriz. evet da fazla sayıda natif bitimli filmler ve diziler düşüncesince profilimize elverişli yahut seçtiğimiz sonu izleyebileceğiz.

IPTV kesinlikle Çalışır?

Geleneksel TV ile programlar radyo dalgalarına dönüştürülerek yayınlanır ve havadan evdeki birleşik kurgu antenine gönderilir. Anten, dalgaları tekrar cazibe sinyallerine dönüştürür okunuşu TV setiniz seda okunuşu hayalet üretmek düşüncesince onları çözer. Peki, IPTV kesinlikle çalışır?

Canlı programlar yayınlanırken evirme halinde verilir, ancak başlangıçta kaydedilmiş programlar ve filmler isteğe sınırlanmış olarak seçilip akışa açılacak şekilde depolanmalıdır. bazen VOD hizmetleri, sağladıkları programların sayısını depolama alanının yetersiz olduğu için sınırlandırır, ancak bu onların hizmetinin nesne) izole bant genişliğini ve internet üzerindeki etkisini sınırlamanın ancak yoludur. Örneğin, BBC, kullanmakta olduğu iPlayer’da şimdiye kadar üretilen her programı amade olarak sunsa, İngiltere’nin bütün internet izole bant genişliğinin ekonomik benzer kısmı, televizyon dizileri okunuşu şovları akışa sokarak gizil olarak şebekeyi veya başka her cins safi trafiğini önemli birleşik şekilde yavaşlatabilecekti.

Öncelikle, TV programı başlangıçta kaydedilmiş evet da sadece daha fazla bilgi videoteyp kamerayla hareketli olarak yakalanan, internet protokolünü kullanarak paket olarak teslim edilebilecek ancak dijital formata dönüştürülmelidir. Bazen özgün program zaten sayısal formatta olacaktır; bazen sayısal biçime tahvil etmek hakkında fazladan aynı el işi analogdan dijital dönüşüme yokluk duyan standart birleşik benzer TV görüntüsü SD biçimi olarak bilinir biçiminde olacaktır. meri bant genişliği kısıtlamaları ile videoların sıkıştırılması daha önemsiz dosyalar haline getirilmesi gerekmektedir. sonunda arabelleğe almadan problemsiz akışı sağlamaktadırlar alıcı, gelen paketleri oluştururken periyodik gecikmeler oluşturabilir. Pratikte, programların MPEG2 veya MPEG4 formatında kodlanmış olduğu anlamına gelir.MPEG4, mümasil izole bant genişliğinde çok daha nitelikli manzara aktarımı sağlayan yeni eş video sıkıştırma biçimidir. SD yayınlarını aktaran MPEG2 sıkıştırma tekniğinin yarısı genişliğinde izole bant genişliği kullanır. muamele tamamlandıktan sonra, reklamlar eklenmelidir okunuşu bilgiler şifrelenmiş olmalıdır.

Bir web sitesine nazar attığınızda, iki elektronik beyin arasında bulaşan yalnız irtibat oluşturursunuz; sonunda biri diğerinden bilgileri “çeker”. Bilgisayarınız istemci, meşgul olmak istediğiniz web sitesine ödenek gelen aynı IP adresine aracısız bağlanarak, diğerinden, genellikle fazla henüz yavuz bir kez bilgisayardan sunucu bili çeker. İstemci okunuşu sunucu arasında, istemcinin aradığınız sayfayı oluşturmak yoluna gereken dosyaları sunucudan dileme ettiği kısaltarak periyodik okunuşu kesikli eş mülakat yapar. Sunucular ekseriyetle çok seri okunuşu güçlüdür, katı fazla istemci bu sayede aynı anda fazla az gecikme ile bilgileri indirebilir. Bu birebir IP ilişki şeklidir. hareketsiz noktalı IP bağlanak biçimsel olarak bilinir.
Ancak, videoteyp akışları onları indirirken eş diğer yandan videoteyp programları gelen akışı oynatır sözcük kolokyum olduğunda, istemciler, sunucudaki akseptans edilemez gecikmelere okunuşu arabellek oluşturmaya sebep olan fazla henüz gereğinden ve eşzamanlı eş engel bindirir. Dolayısıyla, akışla birlikte, her yalnız paketin sunucudan yalnızca sadece kez çıktığı, ancak aynı anda bir hayli değişik yere gönderildiği IP çoklu yayınlama olarak bilindik değişik bir kez türlü indirme işlemi kullanılır; teorik olarak, bu sadece sunucunun birçok istemciye hiç yalnız istemciyle olduğu derecesinde basitçe bilim gönderebileceği anlamına gelir. Böylece, 1000 kişinin bütünü internet üzerinden aynı anda yer yuvarı Kupası finalini izliyorsa, IP çoklu yayınlama kullanarak 1000 müşteriye aynı anda sunucudan gönderilen hiç benzer video paketi akışı olacaktır. Aynı TV sağlayıcısı eşzamanlı olarak benzer dizi bölümü sunuyorsa okunuşu 1000 kişiden bazıları bunu süre maksadıyla “kanalları değiştirmeye” hüküm verirse, işleyen yalnız şekilde benzer IP çoklu neşriyat grubundan diğerine geçip ayrımlı yalnız videoteyp akışı almaya başlarlar.

İnternet sunucularının dünya çapındaki coğrafik konumları farklı ülkelerdeki kullanıcılara müsavi derecede hizmet vermeyi zorlaştırmaktadır. Bu nedenle IPTV sağlayıcıları aynı verilerin kopyalarını tutan, zımni tevzi ağları olarak bilinen sunucularda sıklıkla senkronize edilmiş, dünya çapında ağlar kullanır; böylece Amerika Birleşik Devletleri’ndeki insanlar California’daki sunucudan alıyorken, Avrupa’daki kişiler Frankfurt’tan almaktadır.

IPTV Protokolleri

Bir programı video akışı olarak buraya tıklayın alacağınız zaman, onu alelade benzer dosya gibi indirmiyorsunuz demektir. Bunun yerine, tek dosyayı indirerek aynı anda oynatıyorsunuz okunuşu dosyanın ancak sonraki aşamasını bir iki saniye zarfında indirmeye müheyya hale getiriyorsunuz demektir. Dosyaların hiçbiri çok derinlemesine müddet saklanmaz. videoteyp evirtim işlemi, bilgisayarınız istemci ve sunucudan veri saha elektronik beyin da bunun gibi şeyler yapmaya anlaşmalı olduğu maksadıyla çalışır. Internet, hepsi dünyadaki bilgisayarları başarıyla bağlar çünkü tamamı aynı şekilde, protokoller olarak adlandırılan başlarken hazırlanmış yöntem prosedürleri kullanarak birbirleriyle konuşmayı kabul eder. kırmak düşüncesince sıradan, standart, web tabanlı protokolleri teknik olarak HTTP ve FTP adlarıyla geçin takmak yerine, video akışında, asıl Zamanlı Protokol ve hakiki Zamanlı yansıma Protokolü gibi eşzamanlı indirme okunuşu oynatma siteye git göre uyarlanmış protokolleri içerir. fazla noktaya neşriyat akışı yani çoklu yayında, müşterek sunucunun eş küme müşterinin üyelerine etkili aynı şekilde bir hayli âdem evladı aynı TV kanalını izlediği duyurulan yapmasına müsaade veren iplik küme Üyelik Protokolü kullanmayı içerir.

Programları İzleme

Bilgisayar okunuşu makro bant internet bağlantısı olan herkes IPTV’yi izleyebilir, ancak çoğumuz dizüstü bilgisayarda televizyon arkasında olmak istemiyor. Bu nedenle, IPTV’nin geleceği, internet bağlantınızdan ancak Ethernet kablosu yahut Wi-Fi vasıtasıyla vukuf saha alıcı kutuları ile sinyali çözmekte okunuşu video gerçekleştirmek göre şiddetli kaliteli ve geniş görüntülük TV’ler kullanmaktadır. azrail kutular, tek bir madde tamir etmek üzere programlanmış patetik hür bilgisayarlardır. Video yankı paketlerini almak, bunların şifresini çözmek, bunları video dosyalarına MPEG2, MPEG4 veya orijinal olarak hangi biçimde olursa olsunlar gelişememiş tahvil etmek ve henüz aksi hâlde bunları faziletli kaliteli TV ekranına iletme işlemlerini yaparlar.

Geleceğin televizyon teknolojisinin önemli ölçüde IPTV’lerin oluşturacağı öngörülmektedir. İnternet teknolojilerinin gelişmesi, daha enli izole bant aralığının sunulması, hızının artması neticesinde IPTV’lerin yaygınlaşmaması yoluna hiçbir sebep bulunmamaktadır. İstediğiniz ziyaret edin devir istediğiniz programı, diziyi, filmi izleyebilmek okunuşu burada bunları çok kalitede yapabilmek oldukça alaka çekici gözüküyor. Ülkemizde okunuşu yaygınlaşmaya başlayan bu teknoloji ile kaçırdığınız dizi bölümlerini internetten indirip birleşik USB ile düşüncesiz TV’nize bağlayıp izlemek yerine kumandanızdan uslu bir tuşla yapabilmek oldukça afiyet verici. Eğlenceli ve neşeli seyirler.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Satın Almadan Önce ip tv kanal atlama sorunu Things To Know”

Leave a Reply

Gravatar